Kliknij na okładkę żeby uzyskać więcej informacji:

8/10/2011

Czy naprawdę potrzebujesz osiągnąć idealną wagę?

Możliwe że męczysz się, żeby powrócić do wagi jaką miałaś przed wieloma laty. Ale czy musisz aż tak bardzo się odchudzać? Można spotkać się z opinią wielu lekarzy, że nie ma potrzeby trzymać się swojej idealnej wagi żeby żyć w dobrym zdrowiu.


Przy okazji, jeśli chcesz dowiedzieć się jaka powinna być Twoja idealna waga sprawdź artykuł o tym jak obliczyć BMI.

Jeśli cierpisz na otyłość, wystarczy że schudniesz co najmniej 10% swojej aktualnej wagi żeby widocznie poprawić swój stan zdrowia. Taki sposób na odchudzanie ma wiele zalet, jest łatwy i zdecydowanie zdrowy.
Ciało człowieka jest zaprogramowane żeby działać w pewien określony sposób, np. jego temperatura w optymalnych warunkach zawsze wynosi 36.6 stopni Celsjusza. Tak samo jest z poziomem tkanki tłuszczowej i naszą wagą, mamy w genach zaprogramowany poziom tkanki tłuszczowej, który powinien utrzymywać się w granicach 10-20%. Wszystko to regulowane jest przez szereg hormonów i procesów chemicznych żeby utrzymać naszą wagę na określonym poziomie.

Nie wszystko jednak co jest zapisane w genach jest niezmienne. Ilość tłuszczu w naszym ciele może być zredukowana dzięki ćwiczeniom i odpowiedniej diecie. Takie zmiany wymagają często wysiłku, ale nie są niemożliwe.

Jeśli chcesz schudnąć i uniknąć ponownego przybrania na wadze (tzw. efektu jo-jo) musisz najpierw odchudzić się o ok. 10% masy Twojego ciała, a następnie utrzymywać za wszelką cenę tą samą wagę przez co najmniej kilka miesięcy. Po tym czasie możesz oczywiście powtórzyć ten proces.

Obierając taki sposób na odchudzanie na pewno nie ucierpisz na zdrowiu. Do tego takie podejście jest dużo łatwiejsze i skuteczniejsze w dłuższym czasie niż szybkie schudnięcie z dużej liczby kilogramów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.