Kliknij na okładkę żeby uzyskać więcej informacji:

8/03/2011

Pływanie świetnym ćwiczeniem na poprawę zdrowia

Pływanie jest świetną formą aktywności, która poprawi Twoją ogólną wytrzymałość i sprawność. Jest to również ćwiczenie które nie obciąża w żaden sposób stawów czy organizmu, dlatego nadaje się dla ludzi we wszystkich grupach wiekowych. Im lepsza będzie Twoja kondycja tym będziesz odporniejsza na choroby i codzienny stres, dlatego warto cały czas dbać o swoją formę.

Pamiętaj że wprowadzając jakiekolwiek większe zmiany do Twojego stylu życia, bez znaczenia czy to jest nowy program treningowy, czy dieta - warto wybrać się do lekarza żeby sprawdzić swój stan zdrowia i wykryć ewentualne choroby.

Jakiego sprzętu możesz potrzebować

Jeśli chcesz podnieść swój poziom pływania o jeden stopień wyżej, rozważ zakup sprzętu który pomoże Ci osiągnąć lepsze efekty w krótszym czasie.

Najbardziej niezbędnym sprzętem są okulary do pływania - bez nich nie będziesz w stanie prawidłowo pływać, po za tym chlorowana woda może podrażnić Twoje oczy kiedy się do nich dostanie.

Kolejnym elementem Twojego ekwipunku powinien być czepek pływacki - bez niego chyba nie wpuszczają już na żaden basen.

Podstawowym treningowym wyposażeniem każdego pływaka są płetwy. Podczas pływania w płetwach rozwiniesz wytrzymałość, siłę i szybkość nóg, oraz poprawisz technikę - Twoje ruchy staną się z czasem bardziej płynne i elastyczne.

Dzięki łopatką do pływania rozwiniesz siłę oraz poprawisz technikę. Rozwijając nieznacznie mięśnie, sprawisz że Twój organizm zwiększy zapotrzebowanie na kalorie w ciągu całego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.